Psycholog Do Domu

LOADING
PREV
NEXT
http://psychologdodomu.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/439572psychologdodomupl_2077x1782.jpg
http://psychologdodomu.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/436495rodzina.jpg
http://psychologdodomu.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/863463gabinety.jpg
http://psychologdodomu.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/585264pogotowie.jpg
http://psychologdodomu.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/983238zaburzenia.jpg
http://psychologdodomu.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/338097psychotechnika.jpg

  • O programie
  • Wizyty domowe
  • Wizyty w gabinetach
  • Pogotowie psychologiczne
  • Terapie
  • Psychotechnika

O programie

Ogólnopolski program Psycholog Do Domu™ to przełamanie barier związanych z uzyskaniem pomocy psychologicznej w najprostszy z możliwych sposobów: wybór miejsca wizyty należy do Klienta.

Dowiedz się więcej

Wizyty domowe

Jesteśmy dostępni w dowolnym momencie, w każdej chwili możesz do nas zadzwonić,  zamówić wizytę. Psycholog może przyjść do Ciebie, Ty możesz przyjść do psychologa - wybór należy do Ciebie.

Dowiedz się więcej

Wizyty w gabinetach

Program Psycholog Do Domu to gabinety i poradnie w całej Polsce. Mamy psychologa w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.    

Dowiedz się więcej

Pogotowie psychologiczne

Osoby, które doznają nagłych problemów zdrowotnych, mają możliwość wezwania pogotowia ratunkowego. Ale cierpieć można nie tylko fizycznie. Nagły kryzys może być spowodowany nie tylko chorobą czy wypadkiem.

Dowiedz się więcej

Terapie

Istnieje wiele metod pomagania osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dostosowanie sposobu leczenia do osoby jest kwestią indywidualną.

Dowiedz się więcej

Psychotechnika

Przeprowadzamy badania psychologiczne kwalifikujące do pracy wymagającej szczególnych predyspozycji.

Dowiedz się więcej
Jesteś w tym miejscu: Home » Nerwica wegetatywna
29 Lis 2014

Pomoc dla osób uzależnionych


Wsparcie dla rodzin


Indywidualne poradnictwo psychologiczne


Rozwój osobisty


Usługi dla Firm


Nerwica wegetatywna

Email Drukuj PDF

Wydaje ci się, że jesteś na coś chory. Nie wiesz, na co. Widzisz, że masz jakieś problemy z oddychaniem, coś się dzieje z sercem, bo bije nieprawidłowo. A może jest to powracająca biegunka? Bóle w klatce piersiowej? W końcu, lęk i niepewność, poczucie, że „coś jest nie tak” powoduje, że robisz szereg badań: krwi, moczu, EKG. Ale… wszystko jest w porządku. Lekarze rozkładają ręce. Mówią, że jesteś zdrowy. Ty nie dowierzasz.

Trudno ci się dziwić.

Prawda jest bowiem taka, że objawów nerwicy wegetatywnej jest niezliczona ilość. Należą do nich choćby: wrażenie ściskania w gardle, suchość w ustach, częste oddawanie moczu, biegunki, kołatanie serca, poty (gorące lub zimne), uczucie wędrującego bólu, uczucie niemożności głębokiego oddychania, kłucia w klatce piersiowej. Łatwo więc dojść do wniosku, że chorujemy na coś poważnego, skoro tak wiele niepokojących sygnałów daje nam nasz organizm...

Nerwica wegetatywna przypomina błędne koło. Są osoby, które w takiej sytuacji idą do jednego, drugiego, trzeciego lekarza. Badają się. Ale nie dowierzają kompetencjom internisty i robią znów badania. I znów okazuje się, że nie ma powodów do niepokoju. Idą więc do kardiologa, laryngologa, alergologa… Do kogoś, kto odpowie w końcu na pytanie, co się dzieje. A objawy ustąpią. Osoby cierpiące na te dolegliwość są absolutnie przekonane, że ich organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Niektórzy robią wręcz dziesiątki badań. Kiedy nareszcie dowiedzą się, co się z nimi niedobrego dzieje? Wtedy, kiedy uda się im spotkać po drodze światłego lekarza, który przeprowadzi dokładny wywiad, przeanalizuje wyniki badań, i powie im w końcu, że ich problemem nie jest choroba fizyczna, ale zaburzenie psychiczne.

Najczęściej powodem nerwicy wegetatywnej jest przewlekły stres. On może dotyczyć sytuacji w pracy, jak i relacji z bliskimi ludźmi. Każde przewlekłe napięcie może dawać takie objawy. Czemu tak się dzieje?

W stresie, organizm mobilizuje się do obrony. Kiedy jednak sygnały docierające do niego są niejednoznaczne albo działają zbyt długo, wszystko zaczyna wymykać się spod świadomej kontroli naszego mózgu. Stąd objawy fizyczne.

Szczególnie wówczas, gdy nie umiemy się sobą zająć, a zatem nie potrafimy dbać o higienę naszego organizmu, co w tym wypadku oznacza odpoczynek, relaks, zdrowe rozładowanie napięcia. Człowiek w takiej sytuacji przypomina więc garnek, w którym gotuje się woda, a w którym nie ma ujścia dla wzbierającego ciśnienia. Przewlekłe napięcie, uczucie lęku, przygnębienia, rozdrażnienia, kłopoty ze snem w nocy i z koncentracją w dzień – to typowe emocje towarzyszące nerwicy wegetatywnej. Pacjenci myślą, że przyczyną tej sytuacji są dolegliwości fizyczne. Tymczasem jest inaczej. Podłożem nerwicy wegetatywnej są emocje. Stąd też specjalistą, do którego należy się wybrać jest psycholog. Za pomocą terapii pokaże on, jak o siebie dbać, jak nauczyć się zdrowego myślenia, jak rozładowywać napięcia i lęki.

Jeśli zastanawiasz się, nad tym czy Ty lub Twój bliski nie cierpi na nerwicę wegetatywną, proponujemy Ci skonsultowanie się najpierw z nami w ramach programu Psycholog Do Domu™

Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc.

Zadzwoń, porozmawiamy.

Wspólnie określimy cel i ustalimy kolejne kroki.

Nie wstydź się. Pomożemy Ci zmotywować bliską Ci osobę do leczenia. Nerwica wegetatywna jest takim samym zaburzeniem jak inne – możemy więc wiele dla Ciebie zrobić.

Zadzwoń, nie trać czasu ani sił.

Nasz zespół tworzą osoby z doświadczeniem w pracy z osobami cierpiącymi na nerwicę wegetatywną. Współpracujemy z gabinetami, poradniami psychologicznymi, ośrodkami leczenia stacjonarnego. Będziemy Ci towarzyszyć na ścieżce zdrowienia Twojego lub osoby Ci bliskiej.


Umów się:


tel: 533 330 513,   (22) 881 96 37PDD To już nie tylko Psycholog Do Domu to również: